Orhan KURULAN Menu

All items for Haziran, 2013

Permalink:

Google AdWords Yardım Merkezi Yenilendi!

AdWords Yardım Merkezi’ndeki Yenilikler ve Değişiklikler

AdWords’ün resmi blog sayfasında da yayınlanan duyuru ile yardım merkezindeki yeniliklere yakından bakalım.

Google AdWords resmi blog sayfasında yapılan duyuru ile AdWords Yardım Merkezi’nin
yenilendiğini öğrendik. İlgili duyuruyu buradan okuyabilirsiniz. AdWords Blog Sayfası

Yenilikleri sıralamak gerekirse;

1-) Geliştirilmiş Menü:

adwords yardım merkezi geliştirilmiş menü

Daha da sadeleştirilmiş bir menü ile karşılaşıyoruz ve tabii ki güncellenmiş bir anasayfa tasarımı da gözümüzden kaçmadı. Aradığımız içerikleri artık daha çabuk bulabiliyoruz.

2-) Daha Fazla Görsel Yardım:

adwords yardım merkezi görsel yadım

Metin içeriklerin yanı sıra ekran görüntüleri ve bilgi grafikleri ile AdWords’ün özelliklerini daha iyi anlama şansımız var.

3-) Başarıya ulaşmanız için geliştirilmiş bir kılavuz kaptan:

adwords yardım merkezi kılavuz kaptan

Eğitim ve önerilere ulaşmak için tasarlanmış yeni bir özellik diyebiliriz. Ben başarı için kılavuz kaptan niteliğinde olduğunu düşünüyorum.

AdWords Yardım Merkezi’ndeki Yenilikleri sizin de yakından incelemeniz faydalı olabilir. AdWords’ün resmi blog sayfasını sık sık ziyaret edin.


  • Thanks for leaving a comment, please keep it clean. HTML allowed is strong, code and a href.

    Comment moderation is enabled, no need to resubmit any comments posted.

Permalink:

Sertifikalı AdWords Hesap Yöneticisi Olmak İçin 5 Öneri!

Sertifikalı AdWords Hesap Yöneticisi Olmak İçin 5 Öneri!

Sertifikalı adwords hesap yöneticisi olmak istiyorsanız, bu 5 öneriyi mutlaka okumalısınız!

 

1-) Çalışma Aralıklarınızı İyi Ayarlayın!

AdWords Öğrenim Merkezi’nde temel bilgiler ve ileri düzey arama ağı reklamcılığı ile ilgili birçok bilgi bulunmaktadır. Evet, işin açıkcası bu kadar bilgiyi bir anda okuyup, özümsemek hiç de kolay değil. Bu yüzden saçınızı başınızı yolmadan, sakin bir şekilde çalışma aralıklarınızı iyi ayarlayın!

2-) Mutlaka Not Alın!

Kendi deneyimlerim şunu gösterdi ki ileri düzey arama ağı reklamcılığı sınavına not alarak çalışıp girdiğimde başarı oranım %50 arttı. Unutmayın AdWords hesap yöneticisi olduğunuzda gerek negatif anahtar kelimelerinizi belirlerken, gerekse de anahtar
kelimelerinizin eşleme türlerini iyileştirirken sürekli not almanız gerekecektir. Bu yüzden not tutmak gözünüzü korkutmasın.

3-) Soru sorun!

AdWords reklamcılığının temelleri ya da ileri düzey arama ağı reklamcılığı ile ilgili aklınızda sorular kaldıysa, mutlaka google adwords community gibi forum alanlarında sorularınızı paylaşın. Sürekli değişmekte olan AdWords öğrenim merkezi içeriklerini mutlaka deneyimli adwords hesap yöneticilerinden teyit etmeye çalışın.

4-) Sınava hazırlık için bir öneri; iPassexam’a gözatın!

iPassexam AdWords sınavlarında çıkan benzer sorulardan oluşmuş bir platform kurarak, temel ya da ileri düzey arama ağı reklamları sınavına hazırlanan adwords hesap yöneticisi adaylarına gerçek sınavdan önce kendilerini dememe, bilgilerini sınama şansı veriyor. Gözatmanızda fayda var!

5-) Tekrar edin, bilgilerinizi tazeleyin!

Bildiklerinizin tazeliği her an bozulabilir, AdWords panelindeki değişikler, “Geliştirilmiş Kampanyalar” buna çok iyi iki örnektir. Sınavları geçmiş olsanız dahi, yenilikleri mutlaka takip edin ve bildiklerinizi tekrar edin.  • Thanks for leaving a comment, please keep it clean. HTML allowed is strong, code and a href.

    Comment moderation is enabled, no need to resubmit any comments posted.