Orhan KURULAN Menu

Permalink:

Google AdWords Yeni Reklam Uzantıları

Google AdWords Yeni Reklam Uzantısı

Kullanıcı Yorumları ve Değerlendirmeleri AdWords Arama Ağı Reklamlarında Kullanılabilecek!

Google Consumer Barometer ile sık sık doğruladığımız üzere kullanıcılar bir ürün ya da hizmet almadan önce internetten mutlaka arama yapıyor. Bir elbise alırken, tatil fırsatlarını araştırırken, elektronik eşya satın almadan önce yapılan tüm aramalarda artık binlerce seçeneğin hem Google reklam alanında hem de google organik ağında bulunduğu kesin! Ancak daha iyi bir deneyim sunmak amacıyla Google, arama ağı reklamlarına kullanıcı oyları, ürün değerlendirmeleri ve sosyal etkileşimleri de ekledi. Google reklamları ile sitenizi ziyaret eden potansiyel müşterilerinize artık reklam alanlarında bu ek özellikleri göstererek satın almadaki karar verme adımlarını kısaltma şansımız olabilir ve tabii ki tıklama oranları ve reklam performansınızı arttırmanın önemli bir yolu olarak ilerleyen günlerde karşımıza çıkacak.

Google Tüketici Değerlendirmeleri

Google Tüketici Değerlendirmeleri

Tüketici Değerlendirme Notları Yayında!

Google, arama ağı reklam ağında “Tüketici Değerlendirme Notları”nı (Consumer Ratings Annotations) önümüzdeki günlerde Amerika, İngiltere ve Kanada’da kullanıma sunacak. Tüketici değerlendirme notları şuan Türkiye’de aktif olmayan Google Tüketici Anketleri (Google Consumer Surveys) üzerinden gelen veriler ile sağlıyor. Bu platformda 1000 ve üzeri anket sonuçlarına göre oluşan veriler sürekli canlı tutularak yüzyüze yapılan anketlerden ya da halka açık yapılan anketlerden daha verimli bir şekilde yönetiliyor.

Daha Fazlası

Dünya genelinde tüm reklamverenler için kullanıma açılması planlanan bu özellik şuan Amerika, İngiltere ve Kanada için aktif durumda. Başvurmak için bu formu kullanabilirsiniz.

AdWords Blog’unda yapılan resmi duyuruya buradaki linkten erişebilirsiniz.

  • Thanks for leaving a comment, please keep it clean. HTML allowed is strong, code and a href.

    Comment moderation is enabled, no need to resubmit any comments posted.